Sunday 30th May 2021
2021 Down GAA U17 HL (North)
Wed, 26 May,
Cuchuliann 3-23 Ballygalget GAC 3-9
2021 Down GAA U17 HL (South)
Wed, 26 May,
St. Peter's GAA Warrenpoint 2-8 Liatroim 5-14
Craobh Rua 7-10 Ballyvarley 4-7
2021 Down GAA Betsy Gray Shield
Thu, 27 May,
Clonduff 4-7 Carryduff 0-15
Bredagh 4-8 East Belfast 4-13
2021 Down GAA U13 HL (Division 1)
Fri, 28 May,
Ballygalget GAC 6-14 Carryduff 1-2
Ballycran 8-4 Portaferry 2-12
2021 Down GAA U13 HL (Division 2)
Fri, 28 May,
Patrick Rankin’s 1-6 Ballela CLG 5-9
Bredagh 1-4 Craobh Rua 0-2
Clonduff 2-6 Kilclief 6-5
2021 Down GAA U15 HL (Division 1)
Sun, 30 May,
Carryduff 0-8 Bredagh 7-16
Ballygalget GAC 12-22 Ballycran 1-6
Portaferry 8-15 O'Rahillys 5-9
2021 Down GAA U15 HL (Division 2)
Mon, 24 May,
St. Peter's GAA Warrenpoint 8-7 Clonduff 3-3
Sun, 30 May,
St. Peter's GAA Warrenpoint 6-2 Ballyvarley 9-10
Kilclief W/O Clonduff -
2021 Corn an Duin (Group 1)
Thu, 27 May,
Drumgath 1-9 Mayobridge 0-13
Fri, 28 May,
Carryduff 0-11 Liatroim 3-11
Castlewellan 1-11 An Ríocht 1-11
2021 Corn an Duin (Group 2)
Fri, 28 May,
Ballymartin 1-8 Ballyholland 4-11
Rostrevor 2-11 Annaclone 0-10
Longstone 0-12 Atticall 0-8
2021 Corn an Duin (Group 3)
Fri, 28 May,
Darragh Cross 2-15 Clann na Banna 1-6
Loughinisland 3-14 Bryansford 1-9
Newry Shamrocks 2-9 Tullylish 0-6
2021 Corn an Duin (Group 4)
Wed, 26 May,
Burren 4-8 Clonduff 1-10
Fri, 28 May,
Bredagh 0-13 Saval 1-12
St John's 3-10 St Patrick's Saul 1-13
2021 Corn na nGael (Group 1)
Fri, 28 May,
Bright 2-10 Drumaness 1-7
Ardglass 2--12 Aughlisnafin 3-11
St John Bosco 0-9 St Paul's 1-8
Teconnaught 1-13 Dromara 3-10
2021 Corn na nGael (Group 2)
Fri, 28 May,
Dundrum GAC 2-16 St Michael's 0-6
Mitchels 0-9 Aghaderg 2-10
Kilclief 4-18 Glasdrumman 1-5
2020 Down GAA u13 Hurling Shield
Wed, 26 May,
Carryduff 4-14 Clonduff 1-3
2021 Down GAA U15 FL (Division 1 - 15 a-side)
Thu, 27 May,
Mayobridge 3-5 Ballyholland 4-11
Bryansford 2-8 Clonduff 1-10
Bredagh 2-8 Kilcoo 4-11
St John Bosco 2-6 St. Peter's GAA Warrenpoint 3-10
Burren 2-9 Carryduff 8-4
2021 Down GAA U15 FL (Division 2 - 15 a-side)
Thu, 27 May,
Rostrevor 4-13 Teconnaught 4-11
Castlewellan 2-5 Drumgath 9-15
Liatroim 2-11 Bredagh 0-6
Downpatrick 1-6 Newry Shamrocks 4-12
An Ríocht 4-10 Glenn 3-5
2021 Down GAA U15 FL (Division 3 - 13 a-side)
Thu, 27 May,
Aghaderg 0-7 St Patrick's Saul 8-11
Darragh Cross 7-10 Tullylish 3-8
Longstone 2-5 Saval 2-12
Dromara 7-10 Loughinisland 3-1
Atticall 5-8 Drumaness 3-10
2021 Down GAA U15 FL (Division 4 - 13 a-side)
Thu, 27 May,
Ardglass/Bright 5-14 Bredagh 0-2
Annaclone 3-6 Bryansford 6-6
St Paul's 5-2 Kilclief 4-5
Dundrum GAC 7-7 St Michael's 0-7
Sun, 30 May,
Bryansford 3-11 Dundrum GAC 4-17
2021 Down GAA Felix Darby PRFL (Section A)
Sat, 29 May,
Saval 2-13 Liatroim 2-11
St. Peter's GAA Warrenpoint 3-18 Ballymartin 1-6
2021 Down GAA Felix Darby PRFL (Section B)
Sat, 29 May,
Bryansford 1-5 Kilcoo 0-13
2021 Down GAA Felix Darby PRFL (Section C)
Sat, 29 May,
Loughinisland W/O Clann na Banna -
Tullylish 4-8 Castlewellan 5-22
2021 Down GAA Felix Darby PRFL (Section D)
Sat, 29 May,
Bredagh 2-11 Annaclone 3-12
2021 Down GAA Father Davies RFL (Section A)
Sun, 30 May,
Drumgath 1-7 An Ríocht 0-5
Kilcoo 2-9 Clonduff 2-2
St John's 1-10 Longstone 2-14
2021 Down GAA Father Davies RFL (Section B)
Sun, 30 May,
Dundrum GAC 2-9 Kilclief 3-2
Bredagh W/O Bright -
St Paul's 3-11 Carryduff 6-19
2021 Down GAA Father Davies RFL (Section C)
Sun, 30 May,
St. Peter's GAA Warrenpoint 9-10 St Michael's 0-6
2021 Down GAA Father Davies RFL (Section D)
Sun, 30 May,
Drumaness 4-14 Ardglass 1-12
2021 Down GAA U17 FL (Division 1 - 15 a-side)
Mon, 24 May,
Bryansford 0-4 Burren 3-16
Bredagh 1-13 St John Bosco 0-8
Clonduff 3-8 Mayobridge 3-10
Ballyholland 3-15 Carryduff 4-11
2021 Down GAA U17 FL (Division 2 - 15 a-side)
Mon, 24 May,
Kilcoo 4-6 Castlewellan 1-15
An Ríocht 3-13 St. Peter's GAA Warrenpoint 2-6
Downpatrick 2-7 Clann na Banna 6-10
Dundrum GAC 1-12 Liatroim 3-11
Loughinisland 1-18 Newry Shamrocks 3-5
2021 Down GAA U17 FL (Division 3 - 13 a-side)
Mon, 24 May,
Darragh Cross 2-5 Annaclone/Drumgath 1-16
Atticall 1-17 Tullylish 4-11
Saval 2-14 Glenn Michaels 0-7
St Patrick's Saul 4-12 Longstone 0-11
Rostrevor 2-17 Teconnaught 2-5
2021 Down GAA U17 FL (Division 4 - 13 a-side)
Mon, 24 May,
St John's 2-10 Bright 3-10
St Paul's 5-11 Carryduff 0-8
Burren 10-10 Bredagh 2-6
Sat, 29 May,
Aghaderg 4-14 Ardglass/Kilcief 2-6
2021 South Down GAA U13 Football League (Division 1) - Sponsored by New Mourne Trophies
Tue, 25 May,
Burren 11-9 Mayobridge 3-7
Ballyholland 11-7 Newry Shamrocks 2-9
2021 South Down GAA U13 Football League (Division 2) - Sponsored by New Mourne Trophies
Tue, 25 May,
St John Bosco 2-4 St. Peter's GAA Warrenpoint 5-10
An Ríocht 5-12 Annaclone 6-6
Clann na Banna 8-8 Rostrevor 1-9
Sun, 30 May,
Annaclone 0-8 St. Peter's GAA Warrenpoint 2-8
2021 South Down GAA U13 Football League (Division 3) - Sponsored by New Mourne Trophies
Tue, 25 May,
Atticall 4-7 Saval 8-7
Aghaderg 2-7 Drumgath 9-22
Longstone 1-12 St Michael's 4-11
2021 South Down GAA U13 Football League (Division 4) - Sponsored by New Mourne Trophies
Tue, 25 May,
Newry Shamrocks 4-7 Glenn 5-10
Eire Og 2-6 Ballyholland 6-12
Burren 8-5 Clonduff 2-2
2021 South Down GAA U11 Football League (Division 1) - Sponsored by New Mourne Trophies
Fri, 28 May,
St. Peter's GAA Warrenpoint 1-3 Mayobridge 9-10
Sun, 30 May,
Ballyholland 2-6 Newry Shamrocks 4-3
Saval 11-12 St. Peter's GAA Warrenpoint 1-3
2021 South Down GAA U11 Football League (Division 2) - Sponsored by New Mourne Trophies
Sun, 30 May,
An Ríocht 1-4 Glenn 2-11
2021 South Down GAA U11 Football League (Division 4) - Sponsored by New Mourne Trophies
Tue, 25 May,
Clonduff 0-2 Mayobridge 3-5
Sun, 30 May,
Annaclone 8-5 Eire Og 1-5
St. Peter's GAA Warrenpoint 6-27 Clonduff 5-5
2021 East Down U13 FL (Section A 15 a-side) - Sponsored by CM Precision Components Ltd
Tue, 25 May,
Castlewellan 3-16 Carryduff 3-12
Aughlisnafin/Liatroim 2-13 Downpatrick 7-6
Bredagh 5-5 Bryansford 11-7
2021 East Down U13 FL (Section B 13 a-side) - Sponsored by CM Precision Components Ltd
Tue, 25 May,
Dromara 7-10 St Paul's 5-14
St John's 4-8 Teconnaught 1-7
Kilclief 4-5 Kilcoo 2-5
Darragh Cross 4-6 St Patrick's Saul 2-7
2021 East Down U13 FL (Section C 13 a-side) - Sponsored by CM Precision Components Ltd
Tue, 25 May,
Downpatrick 4-4 Bredagh 1-7
Drumaness 10-15 Dundrum GAC 2-5
2021 East Down U11.5 FL (Section A - 11 a-side) - Sponsored by Interiors Inc
Sun, 30 May,
Kilcoo 2-10 Liatroim 3-15
Dromara 2-12 Bredagh 7-9
Downpatrick 4-8 Bryansford 0-4
Castlewellan 1-3 St Paul's 3-5
Carryduff 4-24 Drumaness 0-3
2021 East Down U11.5 FL (Section B - 11 a-side) - Sponsored by Interiors Inc
Sun, 30 May,
Darragh Cross 7-8 Loughinisland 1-11
Kilclief 3-7 Carryduff 5-7
Bredagh 2-8 St Patrick's Saul 2-5
2021 East Down U11.5 FL (Section C - 11 a-side) - Sponsored by Interiors Inc
Tue, 25 May,
Teconnaught 0-5 Bryansford 5-8
Wed, 26 May,
Bright 1-7 Ballykinlar 3-7
Sun, 30 May,
Ballykinlar 2-10 Darragh Cross 0-7
Dundrum GAC 6-9 St John's 3-7
Bryansford 0-2 Downpatrick 5-7
Aughlisnafin 4-8 Bright 3-6
Carryduff 1-8 Castlewellan 3-1
Bredagh 12-14 Ardglass 0-5